Wyjazd na Lednicę3 czerwca br. na Polach Lednickich spodziewanych jest ok. 100 tys. młodych z Polski i całego świata. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Idź i kochaj”. Będzie to także szczególne podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz zaproszenie do Panamy w 2019 r.

– Zaprosiliśmy już Maryję, by to Ona poprowadziła nasze spotkanie. Właśnie Matka naszego Zbawiciela jest cała „Idź i kochaj”. Chcemy, żeby przyszła i tak jak Elżbietę – która poczęła w swej starości syna – wyprowadziła nas z ukrycia. Wierzymy, że Maryja nawiedzi Lednickie Pola i objaśni każdemu historię jego życia – zachęca do udziału w wydarzeniu o. Wojciech Prus OP, duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000.

Jak zapowiada ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, tegoroczna Lednica będzie także podziękowaniem za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży i trzyletni okres przygotowań. Dlatego młodzi, którzy byli w Krakowie zaproszeni są do tego, by przyjechali na spotkanie lednickie ubrani w ŚDM-owe koszulki, zabrali ze sobą krakowskie plecaki oraz logotypy swoich diecezji.

Tegorocznym utworem przewodnim towarzyszącym wydarzeniu jest pieśń „Idź i kochaj”, skomponowana przez zespół Siewcy Lednicy. Utwór ten stanowi nawiązanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w 1991 r. w Częstochowie i były impulsem do zorganizowania spotkania w Lednicy, a także do zeszłorocznych obchodów w Krakowie.

W tym roku znakiem Lednicy będą puzzle, symbolizujące wspólnotę. Każdy z uczestników dostanie dwa elementy, na jednym znajdował się będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Organizatorzy zachęcają, bo po powrocie do domu młodzi znaleźli w swoim otoczeniu osobę, z którą podzielą się układanką np. ktoś, kto dawno nie usłyszał słowa „Kocham”.

Oprócz tego obecni dostaną dziesiątkę różańca, by towarzyszył im na każdym kroku, a także świecę, symbolizującą płonącą wiarę.

Otwarcie Pól Lednickich odbędzie się o godzinie 8:00, wtedy też rozpocznie się sakrament pokuty. O godzinie 12:00 zaplanowano modlitwę Anioł Pański, a o 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Oficjalne rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Tradycyjnie o godzinie 24:00 uczestnicy wydarzenia przejdą przez Bramę III Tysiąclecia.

Diecezja Sosnowiecka:

Wyjazd z parafii św. Łukasza w Sosnowcu, ul. Radosna 52a
o godz. 6.00 3 czerwca
koszt 130zł
Ilość miejsc ograniczona dzwonić do kleryk Dawid 690-897 976

Wyjazd z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.
Kontakt: Ks. Rafał Pietruszka tel. 664 -199 - 345
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- ks. Artur Pęksa (parafia św. Barbary w Sosnowcu) – tel. 514 395 560

- ks. Jan Rogowski (parafia św. Floriana w Sosnowcu) – tel. 668 102 661

- ks. Łukasz Lisowski (parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu) – tel. 510 619 471

- ks. Łukasz Małkiewicz (parafia św. Macieja w Siewierzu) – tel. 600 439 777

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież