Kampus na bis (I)Nie było ich wielu, ale entuzjazmem i zaangażowaniem mogliby przebić niejeden stadion pełen kibiców. W dniach 23-24 sierpnia w Jerzmanowicach odbył się "Kampus JP2 na bis". Nazwa i miejsce nawiązuje do ubiegłorocznego spotkania naszej diecezji podczas Światowych Dni Młodzieży.

Gościnna gmina Jerzmanowice-Przeginia znów otworzyła drzwi szkoły, a kilkudziesięciu młodych uczestniczyło w bogatym programie. Czasu starczyło na gorliwą modlitwę, ciekawe konferencje i dobrą zabawę. Wraz z naszymi diecezjanami czas spędzała grupa Polaków mieszkających na Litwie.

Spotkanie Mszą św. w jerzmanowickim kościele rozpoczął w piątek bp Grzegorz Kaszak. Udział wziął w niej także minister Andrzej Adamczyk. Wieczór wypełniły zabawy animowane przez Diakonię Tańca, koncert zespołu Subtelnoise oraz gości z Litwy - zespołu Wileńszczyzna. Grubo po północy zakończył się czas adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, z której skorzystało bardzo wielu młodych. Po kolacji noc spędzili w szkole.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież