Zapraszamy do JerzmanowicW ubiegłym roku udział w Kampusie Jana Pawła II w Jerzmanowicach stał się dla wielu młodych wspaniałym doświadczeniem i sposobem intensywnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W tym roku chcemy kontynuować tę wspaniałą akcję w tym wyjątkowym miejscu – w dniach 23-24 czerwca zapraszamy na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej "Kampus JPII na bis" pod hasłem "Zejdź z kanapy… i chodź z nami".

"Dwudniowe spotkanie to dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży oraz kontynuacja wtedy rozpoczętego dzieła pracy nad sobą i swoją wiarą" – wyjaśnia ks. Sławomir Woźniak, organizator kampusu.

Młodzież ponownie zakwaterowana zostanie w jerzmanowickiej szkole podstawowej (należy mieć karimaty i śpiwory), tutaj będzie też spożywała posiłki. Centralne wydarzenia będą odbywały się na szkolnym boisku. W piątek (23.06) rozpocznie je o g. 16 występ młodzieży z Litwy (zespół Wileńszczyzna), a o g. 17 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi dziękczynną Mszę św., na którą zapraszamy wolontariuszy i rodziny goszczące pielgrzymów. Po kolacji odbędzie się wieczór muzyczno-taneczny zakończony całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi i rozmowy z duchownymi.

W sobotę po śniadaniu zapraszamy na katechezę ks. Jacka Stryczka – charyzmatycznego duszpasterza odpowiadającego m.in. za Szlachetną Paczkę czy Ekstremalne Drogi Krzyżowe. O g. 12 ks. Stryczek będzie też przewodniczył Mszy św.

Po obiedzie – zupełnie jak przed rokiem – przejedziemy do Krakowa, gdzie o g. 15 zacznie się Pielgrzymka Młodych Diecezji Sosnowieckiej do Świętego Brata Alberta. W sanktuarium patrona naszej diecezji odbędzie się nabożeństwo i spotkanie z ks. Mirosławem Toszą, który podzieli się doświadczeniami z "Drogi pojednania" – pielgrzymki do francuskiego Lisieux.

Ważna informacja:

*Kartę zgłoszeniową (do pobrania poniżej) wypełniają i przekazują drogą elektroniczną - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - tylko osoby korzystające z noclegu z 23 na 24.06. w szkole. Oryginał zgłoszenia przywozimy ze sobą na Kampus.

*Grupy zorganizowane przybywają na Kampus pod opieką księży, katechetów lub osób pełnoletnich wyznaczonych przez parafię.

*Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie (liczba uczestników) w celu zapewnienia posiłku pod nr tel. 509 706 158 (Telefon Kampusu) lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15.06. 2017r.

 

Do pobrania:

Zgłoszenie (osoby niepełnoletnie)

Zgłoszenie (osoby pełnoletnie)

Warunki uczestnictwa

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież