Jerzmanowice - dzień 1Od wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka rozpoczął się pobyt blisko 400 młodych z całej diecezji na kampusie w Jerzmanowicach.

Mieszkając w dwóch szkołach – w Jerzmanowicach i Przegini – będą realizowali cały program Światowych Dni Młodzieży: uczestnicząc w katechezach i dojeżdżając na spotkania z papieżem na Błoniach i w Brzegach. Wraz z nimi na kampusie przebywa młodzież z Rosji i Ukrainy, ale w punkty programu chętnie włączają się także mieszkańcy gminy, którzy tłumnie przybyli na Mszę św. z Biskupem i wieczorny koncert Zespołu „Pielgrzym". Na telebimie oglądaliśmy także Mszę św. otwarcia na krakowskich Błoniach, którą jako reprezentant diecezji koncelebrował ks. Szymon Wojciechowski.

Wraz z młodymi na kampusie mieszka kilkunastu księży i kilkudziesięciu kleryków naszego Seminarium. Pobyt nie byłby możliwy bez życzliwości wójta i mieszkańców gminy Jerzmanowice-Przeginia, policji, strażaków i wojska zabezpieczających pobyt oraz wielu wspaniałych osób. Już pierwszego dnia nieocenione okazały się panie z parafii w Sąspowie, które przywiozły pielgrzymom ciasto.

Serdecznie zapraszamy od środy do piątku na katechezy i Msze św. z polskimi biskupami. Początek każdego dnia o g. 9.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież